Ce poți face în Cluj în săptămâna 19 – 25 martie?

de |

Ce poți face în Cluj în săptămâna 19 – 25 martie?

Hai, încă un pic și aproape e primăvară! 🙂 Înarmați-vă cu răbdare, în așteptarea culorilor primăvăratice am pregătit o agendă încărcată de evenimente pentru toți curioșii.

Cluj, orașul tuturor posibilităților în materie de evenimente faine! 😀

📷 Dan Grigore 

Luni

18:00 QA as a Business Venture w/ Global App Testing – la Cluj Hub
18:00 Concert Acustic / Clasa Viorelei Cioban – la Bistro Sorisso
18:30 Ateliere / Dezvoltare personală prin pictură – la Espresso Studio
18:30 Cină la Casa Vega – Restaurant Casa Vega
19:00 Săptămâna Sănătății Mintale / La răscruce de gânduri – Sala Europa a Casei de Cultură a Studenților
19:00 Seara în Doi – detalii Clubul Singuri Împreună
19:00 Varoterem Projekt: Liget – la ZUG.Zone
20:00 JobFest – la Facultatea de Drept UBB Cluj
20:00 Quiz Night Flying Question – La Flying Circus Lounge

Marți

09:00 Muzeul Iluziilor la Cluj – Cinema Dacia Mănăștur
10:00-23:00 (zilnic): LaserTag Cluj
11:00 Conferința RIUF YouForum – Sala Polivalentă Cluj
14:00 Atelier personalizare obiecte ceramice – la Ceramic Cafe
18:00 Clubul de carte Nobel 2.3 / Hermann Hesse – la Bookstory
18:00 African Dance Class with Irina – la Urania Palace
18:00 Meci U-Banca Transilvania / Steaua CSM EximBank – la Sala Polivalentă
18:00 Workshop Bannere pentru Marșul Femeii – la Ceramic Cafe
18:30 Francofonia la Feminin / Expoziție Foto – la Institutul Cultural Francez
19:00 Curs complet despre cultura vinului – la Osteria del Buon Vino
19:00 Svejk în Concert – la Teatrul Național
19:00 Leadership pentru tineri – webminar
19:00 Săptămâna Sănătății Mintale – Creativitatea în societatea de zi – Casa de Cultură a Studenților
19:30 TedxCluj Salon / T For Technology – la Cluj Hub
20:00 Nomad Curiosity Quiz – la Nomad Gastro-Pub

Miercuri

09:00 Conferința de Leadership Feminin The Woman – la Grand Hotel Italia
15:00 Spring 2018 Exhibitions – la Fabrica de Pensule
17:00 Echinoxiști la Echinocțiu – la Muzeul de Artă
18:00 Cehoslovacia 1918 – 1968. Retrospectiva Conștiinței Naționale – la Muzeul Etnografic al Transilvaniei
19:00 Atelier de Film – la Urania Palace
19:00 Povești de dragoste la prima vedere – la Teatrul Național
19:00 Minciunile pe care le spunem – la Casino Centru de Cultură Urbană
19:00 Săptămâna Sănătății Mintale – Nevoia de aparenență vs. identitatea personală – Casa de Cultură a Studenților
19:00 Spectacol de storytelling / Recunoscătorul și răposatul – la REACTOR de Creație și Experiment
19:00 Proiecție „Vieți între ape” – la Cinema Mărăști
20:00 Ivan and The Parazol – la /FORM Space
20:00 Monologurile Vaginului – la Urania Palace
20:30 Seară de folk cu Tică Lumânare – la Casa Vega
21:00 Concert Feeding Fingers – la Atelier Cafe

Joi

18:30 Giacomo Puccini – Tosca – la Opera Maghiară de Stat
19:00 Săptămâna Sănătății Mintale / Cafeneaua cu suflet– Atitudini pentru o societate sănătoasă – la Mint Bistro
19:00 Recital cameral – Cvartetul Transilvan – la Teatrul Național
20:00 Avanpremieră: Pacific Rim: Uprising – la Cinema Florin Piersic
20:00 I, Tonya / Cinemateca TIFF – la Cinema Victoria
20:00 Gunoierul, de Mimi Brănescu – la Napoca 15
20:00 African Dance & Live Drumming – la Urania Palace
21:00 Groove și Portocale – la Atelier Cafe
22:00 VAMA – la /FORM Space
22:00 Petrecem noaptea o zi întreagă – la Euphoria Music Hall

Vineri

16:30 Weekend „Prietenii științei” – la Facultatea de Știință și Ingineria Mediului
17:00 Curs de dans pentru seniori – la Diamond Dance Club
18:00 Seri de bună stare – la Casa de Vindecare conștientă House of Healing
18:00 Ecstatic Dance Cluj-Napoca: Spiralling – la Urania Palace
18:00 Bucovina, drag de România – la Cora
19:00 Concert Simfonic, Dirijor Gabriel Bebeșelea – la Auditorium Maximum
19:00 Avanpremieră: Noi nu, niciodată – la REACTOR de Creație și Experiment
19:00 Ziua Mondială a Teatrului – la Teatrul Maghiar de Stat
19:00 Săptămâna Sănătății Mintale / Pe gaura cheii la psiholog – la Scout House
19:00 Grow your wings at Platinia – Platinia Shopping Center
19:30 Meci FC Universitatea Cluj – Unirea Tășnad – la Cluj Arena
20:00 KVLT evening: Laibach [SI] Live – la /FORM Space
22:00 Ladies Nite – la Club After Eight
22:00 Girls Gone Wild – la Euphoria Music Hall
23:00 Kiss the boys and make them die – la /FORM Space
23:00 GESCU / ARAPU / MIHIGH / PAUL K – la Club Midi

Sâmbătă

08:00 Ieșire de o zi: Platoul Vârtoapelor – detalii Clubul Singuri Împreună
09:00 MedHack – la Cluj Hub
10:00 Săptămâna Sănătății Mintale / Inspiră calm, expiră stres – la sala Est, Casa de Cultură a Studenților
10:00 Concurs de procese simulate de drept administrativ – la Curtea de Apel Cluj
10:00 ONG Expo Cluj – la Casa Memorială Matei Corvin
11:00 The 7 concepts / Dezvoltare personală prin dans – la Urania Palace
11:00 Pădurea Fermecată / Spectacol invitat – la Mini REACTOR
13:00 Târgul cu mărunțișuri, ediția 1 – la Atelier Cafe
14:00 Săptămâna Sănătății Mintale / Atelier de ascuțit mintea – la Sala Est, Casa de Cultură a Studenților
14:00 Q/A session: Fondul Jazz in the Park – la Casa TIFF
16:00 Contemporary Dance Workshop / Attila Bordas – la Fabrica de Pensule
17:00 African Dance Class – la Casa Holvital
18:00 Biblioteca Vie – la Casa Tranzit
18:00 Mai pe scurt(metraj) – la Cinema Dacia Mănăștur
18:00 LivingRoom No. 20 – la Teatrul Maghiar de Stat
19:00 Catch Me if you Can – la Iulius Mall Cluj
19:00 Argentango – la Auditorium Maximum
19:00 Greffes / Group Exhibition – la Lateral ArtSpace
19:00 Premieră „Noi nu, niciodată” – la REACTOR de Creație și Experiment
19:00 Singles Party Cluj – la hotel Belvedere (detalii Clubul Oamenilor Singuri Cluj)
20:00 Răzbunarea jeleului (partea a doua) – la Teatrul Național
21:00 Vița de Vie – la /FORM Space
22:00 New Theory of Sound – la Euphoria Music Hall
23:30 The Rock is Rolling Show – la /FORM Space

Duminică

10:00 Emoții prin fereastra Imaginației – la la Sala Est, Casa de Cultură a Studenților
11:00 Tărâmul poveștilor – la Casa de Cultură a Studenților
12:00 NUCA Garage Sale – la HASH Bar
12:00 Cei 3 Purceluși – la Cinema Mărăști
12:00 Anotimpurile – la Cinema Dacia
14:00 Artă în pătrat – la Urania Palace
16:00 Schimb de cărți #6.3 – la HASH Bar
16:00 Începuturi: moment senzorial – la Muzeul Etnografic al Transilvaniei
18:00 BeardIn 3 Poker Tournament Texas Holdem – la Rounders Poker Club
18:00 Recital de Pian cu Marcel Lazăr – la Urania Palace
18:00 Săptămâna Sănătății Mintale: Căi spre dezvoltare personală – la Casa de cultură a Studenților
19:00 Zbor deasupra unui cuib de cuci – la Teatrul Național
19:00 Provizoriu – la REACTOR de Creație și Experiment
20:00 Concert Sonya – la Flying Circus
21:00 Cuibul (MDA): concert de funk fusion & jazz – la Atelier Cafe

Lista tuturor evenimentelor din Cluj o găsiți AICI