Clujul în 13 fotografii de noiembrie – Retrospectivă FOTO

de | | 3 Minute

Clujul în 13 fotografii de noiembrie – Retrospectivă FOTO

Luna noiembrie a trecut cu pași repezi, dar ne-a lăsat moștenire niște peisaje și momente unice de care să ne bucurăm. Clujul a fost surprins în toată frumusețea sa de toamnă târzie prin niște imagini de excepție, care contrastează foarte armonios cromatica orașului cu vremea rece a lunii, ce ne dă de veste că se apropie iarna. Cu unele zile ploioase, altele însorite, seri cu cer colorat, dimineți cu aer răcoros și înviorător și natura ce a căpătat nuanțe galbene și ruginii, luna noiembrie a fost una de poveste și ne-a transformat orașul nostru într-un loc de vis. Pentru ca astfel de momente să nu fie uitate, oamenii noștri pasionați de fotografie și de oraș v-au pregătit niște imagini cu peisaje inedite din orașul nostru drag:

[foto sus: ethanjmac]

#1 Cer sângeriu la lăsarea serii | Marius Șerban

 

#2 O seară înnorată și liniștită | Rus Daniel

 

#3 Culorile toamnei în toată splendoarea | Lucaci Paul

 

#4 Cerul albastru și cromatica orașului | Turi Zoltán

 

#5 Toamna a luat orașul în brațe | Turi Zoltán

 

#6 Bună dimineața, oraș drag! | Gebe Alpar

 

#7 Peisaj desprins din basm | Anita Colțuneac

 

#8 Cerul văzut printre clădirile orașului | Adrian Mesaros

 

#9 Luna de pe cer, primită în noiembrie | Bordea Leonard

 

#10 O bucată de rai | Kőrősy Zoltàn

 

#11 Vreme de toamnă târzie | Filip Salajan

 

#12 După-amiază liniștită pe Cetățuie | eusuntbogdan__

 

#13 Gata și de Crăciun | flaviu.r.g._photography