Inca 4 zile de Photo Romania Festival

de | | 2 Minute

Inca 4 zile de Photo Romania Festival

Cine nu a remarcat superbele panouri cu fotografii realizate in diverse zone ale Romaniei din Parcul Central, Piata Matei Corvin sau de pe malul Somesului?
Clujul este in sarbatoare de aproape o saptamana si inca nu s-a incheiat. Cel mai mare festival de fotografie din Europa de Est, se desfasoara acum in orasul nostru. Pana pe 26 mai, toti pasionatii de fotografie, atat profesionistii cat si cei amatori sunt asteptati sa participe activ la evenimentele din cadrul festivalului.

Pana acum, am avut workshop-uri, expozitii peste expozitii, discutii libere cu fotografi renumiti de la noi si din strainatate si nu in ultimul rand, muzica buna, concerte la Gradina Boema de pe strada Iuliu Maniu nr.34.

Iata ce ne asteapta in urmatoarele zile:

23 mai
15.00 – 16.00 : interviu – la cafea cu Bogdan Pop / Boema
20.00 – 23.00 : concert Vita de Vie / Boema

24 mai
10.00 – 17.00 : workshop de fotografie de aviatie cu Bogdan Pop
16.00 – 19.00 : curs de fotografie basic, introducere in DSRL cu Sebastian Vaida
19.00 – 22.55 : prezentare Photo Dof / Cluj Hub
20.00 – 23.00 : concert Magda Puskas la Boema

25 mai
15.00 – 17.00 : premiera Amazonas cu Mads Niessen / Boema
15.00 – 16.00 : la cafea cu Radu Sigheti / Boema
18.00 – 20.00 : eveniment Sports Day cu Raed Krishan la Cluj Arena

26 mai
15.00 – 16.00 : la cafea cu Dorel Gaina la Boema
20.00 – 21.00 : eveniment Gala de Inchidere
21.00 – 23.00 : concert Brad Pits / Boema

Nu ezitati sa intrati zilele acestea putin in atmosfera de vis din sfera fotografiei. Gradina Boema va asteapta cu artisti romani consacrati, iar Clujul este impanzit cu fotografii care intr-adevar ne fac sa realizam cu adevarat in ce lume frumoasa traim.
Luna mai, cel putin in acest an, ne-a adus pana acum o multime de surprize si noutati. Pana pe data de 26, mergem la Photo Romania Festival, dupa care orasul nostru va continua sa vibreze si mai puternic, deoarece vine ziua lui nu? Clujul este un oras special si de aceea merita sa il sarbatorim din plin mai multe zile.
Asadar, pregatiti-va pentru Zilele Clujului si bineinteles TIFF, care va lua startul pe 31 mai. Oricum luna iunie se anunta a fi plina de viata si noutati. Avem din ce in ce mai multe motive sa tot zabovim prin centrul vechi o vreme. Cluj.com salutes you!

Mai multe detalii se pot gasi si aici :
http://cluj.com/photo-romania-festival/
https://www.facebook.com/PhotoRomaniaFestival?fref=ts

Un articol de Iulia Pardau